Funkcje automatyki nawadniania

Komputer nawożenia FERTYGA jest kompaktowym urządzeniem służącym do automatycznego podlewania dowolnej uprawy w oparciu o mieszanie nawozów w centralnym zbiorniku jakim jest dozownik. System działa na zasadzie automatycznego dobierania nawozów i kwasu ze zbiorników dodatkowych do zbiornika dozownika, dzięki precyzyjnej regulacji komputerem przemysłowym S20.4L.

Sam komputer S20 to swobodnie programowalny sterownik PLC, który spełnia wszystkie, niezbędne wymogi do sterowania uprawami pod osłonami i na otwartej przestrzeni uprawowej. Sterownik jest zaprogramowany strukturą odpowiednią do potrzeb dowolnego nawożenia: pomidory, ogórki, papryka, truskawki, kwiaty itp.

Mocne strony dozownika

Ważne jest to, że cały  dozownik wykonuje dokładnie regulacje EC i pH w zbiorniku mieszającym i taką gotową pożywkę podaje poprzez pompę dozująca i elektrozawory obiektowe do poszczególnych sekcji uprawy.

Mocną stroną naszego dozownika jest to, że utrzymuje on dokładne wartości EC i pH bez względu na ilość podlewanych roślin przydzielonych do poszczególnych elektrozaworów. Oznacza to, że każdy elektrozawór sterowany dozownikiem posiada własne, niezależne regulatory EC i pH co umożliwia uzyskanie właściwych parametrów dla sekcji o zróżnicowanej ilości punktów do podlewania.

W wersji dla dwóch upraw dozownik posiada program sterownia nawożeniem oddzielnym dla przyporządkowanych elektrozaworów obiektowych.

Układ ``dwa w jednym``

Każda grupa posiada własną wartość zadaną EC i pH dla własnych obszarów uprawy. Jest to niejako wersja „dwa w jednym” – dwa sterowniki umieszczone w jednej strukturze. Nie występują w tym przypadku żadne konflikty ze sterowaniem w przypadku zmiany podlewania z jednej uprawy na drugą i odwrotnie. W ekstremalnych warunkach następuje automatyczne opróżnianie dozownika i przygotowywanie nowej pożywki dla uprawy aktualnie sterowanej. Dozownik od strony sterowania może być wspomagany czujnikiem nasłonecznienia, matą startową i matą przelewową.

Image background
Loading...